Knihomolka

16. dubna 2014 v 23:42
Když jsem chodila na základku, měla jsem s kamarádkou tzv. bombový pátky.
To znamenalo, že každej pátek po škole jsme se sešli, koupily jsme si brambůrky a hromadu sladkýho pití a pendreky a když jsme to všechno snědly a vypily, šly jsme do knihovny. Tam, jelikož to byla taková ta vesnická knihovna s ročnim poplatkem symbolických 10 Kč, jsme si mohly půjčit tolik knížek, kolik jsme jenom chtěly a kolik jsme unesly. Já si vždycky půjčila 20 knížek. To mi stačilo přesně na týden. Do teď nevím, jak jsem dokázala předčíst všech 20 knih za jeden tejden. Asi jsem byla hodně velkej knihomol. Ale víte co? Nikdo se mi za to nesmál, jako to někdy bývá, jak na tlustý brejlatý holčičky řvou knihomole a házej po nich její oblíbený knížky. A pak, čím víc jsem četla, tím víc jsem ovládala gramatiku a stavbu vět a z češtiny a z diktátů jsem měla jenom výjimečně dvojku :)

Navíc taky miluju tu vůni. Možná je to jen moje nějaká úchylka, ale vždycky, než začnu číst nějakou knížku, si ji nejdřív otevřu někde uprostřed a přivonim si. To je taková ta úvodní část, kterou udělám prostě vždycky a kvůli který se mi moje mamka vždycky smjěje, že jsem divná.

Někdo se rád kouká na filmy, někdo rád čte. Někdo rád obojí, jako já. Vždycky se u mě střídá období filmové a období knižní, a to pak, v tom druhém případě, si dokážu za tejden předčíst celou Twilight ságu, a pak si to ještě pustím na DVD. A teď, až dopíšu tenhle článek, se nejspíš zahrabu do pelíšku s hrnkem horkýho čaje a půjdu si dočíst posledních pár stránek Zatmění.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 20. června 2014 v 0:51 | Reagovat

Mám takový pocit, že dvacet knížek jsem si taky půjčovala. Přibližně. Kdysi dávno. A vůbec nejsi divná, když si koupím novou knížku, první co udělám je to, že si k ní přivoním. Miluji vůni knih. Kdyby byl nějaký parfém s vůní knih, bylo by to originální. Nevím, jestli jsem knihomolka, ale knihy mám moc ráda stejně, jako je míval rád můj děda než zemřel. Sice nečtu každou volnou chvilku nějakou knihu, ale mnohem raději si přečtu pořádně dlouhý text na blogu než nějaké blbosti na facebooku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama