Červen 2014

Vliv médií na ženy

30. června 2014 v 13:59 Kecavníček
Dnes bych chtěla napsat něco o tom, jak masová média ovlivňují myšlení a životy nás žen. Každá z nás minimálně jednou zatoužila vypadat jako ta modelka na obálce časopisu nebo ta krásná herečka v televizi. Některé z nás si uvědomují, že většinou nic z toho není pravda, že mají taky celulitidu a strie na prsou a bocích, ale i ty z nás, které to ví, že je to všechno strašně přikrášlené, se stále snaží vypadat jako ony, a pokud nevypadají, mají z toho komplexy, pocit viny, a div se chlapovi ještě neomluví za to, že má pár kil navíc. A tohle z nás dělají média. Kdy v minulosti by někoho napadlo držet přísné diety, zvracet do záchoda každé jídlo, nebo dokonce vůbec nejíst?

Kam se sakra poděla ta hrdost, ženský? Kam se poděly spalující pohledy a vystrašená očka mužů, kdykoliv uviděli, že jsme se nazlobily? Kam se poděla vznešená chůze, vášeň v nás?
Asi jsme ji společně vyzvracely do záchodu.

Proboha, jsme ženský a musíme rodit děti. A to asi nepůjde ve zdraví přežít, pokud bude dotyčná vychrtlá na kost, jen proto, že je to zrovna v módě! Buď to ublíží ženě, anebo dítěti v ní. Proč jsme se ještě všechny nesebraly a neudělaly nějakou kampaň, protest proti tomuhle masovému oblbování?!

Mona Lisa nebyla vychrtlá na kost, a přesto: její tajemný úsměv a hluboký pohled je obdivován už po staletí.
Svou kostru díru do světa, dámy, neuděláme.

http://images.rapgenius.com/8cced1ebf13a2494ef325e9592a042a3.500x628x1.jpg

Marilyn média zničily. Která bude další?


Sny

29. června 2014 v 20:26 Kecavníček
Seznam věcí, které bych chtěla udělat, než umřu:

 1. Udělat maturitu
 2. Naučit se lítat s letadlem
 3. Navštívit Fork, Hawai, NY, Victoriny vodopády, Niagarské vodopády, Kolumbii
 4. Naučit se potápět v moři,
 5. Bungee jumping
 6. Pomoct lidem v Africe, opravdu jim pomoct, ne jim jen poslat peníze
 7. Naučit se hrát na bicí
 8. Podívat se do džungle, do deštného pralesa
 9. Krmit tygry, pomazlit se s tygrem
 10. Mít rodinu, dům
 11. Naučit se astrálně cestovat
 12. Vdát se v Grill restaurant Mlýn Karlštejn
 13. Zemřít stará a šťastná

ZenoNade

24. června 2014 v 14:51
Skvělý, 100% přírodní bylinkový anti-energy drink, po kterém asi tak do půl hodiny usnete jak špalci :) Včera jsem ho okusila a přítel mi říkal, že jsem usnula jak praštěná palicí. Chutná tak trochu jako ice-tea, akorát je to méně sladké. Stál mě 10 Kč.
Doporučuji vychladit :)


Jsou 3 druhy:

Zlaté ručky české

24. června 2014 v 13:37 Kecavníček
To, že originalita neroste na stromech, ví dozajista i moje ségra. Už xxx let mi háčkuje kabelky, dělá mi náušnice z fima, drátkuje... A fakt má zlaté ručičky. Lidi si od ní hodně kupujou náušnice a brože a kabely a oblečení atd, dokonce i na zakázku. Dokonce už si založila i fler :) A tenhle článek není o ničem jiném než o tom, že se vážně, vážně chci pochlubit svojí šikovnou ségrou :)


Dopis Bohu

15. června 2014 v 20:05 Kecavníček

Píšu ti, Bože, protože už mám toho dost.

Mám dost toho, jak se k tobě lidi modlí a jak se ti klaní v úctě, jak se nechávají vést. Mám už dost těch řečí o všemohoucím Bohu, dobrém Bohu, Bohu, který tě spasí, který, když se modlíš, ti pomůže. Protože nic z toho není pravda. Nevěřím tomu, že neexistuješ. Věřím, že jsi. Ale jestli jsi tak dobrý a všemohoucí a laskavý, proč se tady děje tolik špatného?

Proč dětem umírají tatínkové a mámy pak zůstávají na všechno samy, proč pak musí být o hladu, aby mohly nakrmit svoje dítě a mají 4 zaměstnání a stejně jim visí na krku exekuce a osobní bankroty, pro to, abys je poučil?

Proč dovolíš znásilnění? Proč sakra dovolíš, aby chlap znásilnil holku, která byla panna, holku, která se snažila věřit v dobré, i po tom všem, cos jí vzal? Proč musí existovat bolest a apatie a smutek, chuť zabít a být zabit, jen uniknout bolesti?

Proč existují smrtelné nemoci, proč rakovina? Proč dáš holce, která měla radost ze života a vnitřní oheň a schopnost neskonale milovat, chlapa, který ji mlátí, a pak ho vyměníš po deseti letech za někoho skvělého, kdo jí zase vrátí radost a odežene splín, jen proto, abys jí za 2 roky mohl srazit na kolena tím, že dáš tomu chlapovi rakovinu varlat?

Proč hlad na zemi? Proč vraždy, proč strach, proč znásilnění, proč drogy?

Proč to všechno.

Kvůli čemu se ti tolik lidí klaní a uctívá tě?

Nejspíš na to nikdy nepřijdu.

Jak můžu věřit tomu, že na konci života spasíš moji duši a dostaneš ji do nebe, když zatím cokoliv, co jsem chtěla, jsem si musela sama vybojovat, vydupat a dřít?

Jak mám věřit tomu, že až zemřu, půjdu do nebe a nebudu pro to muset nic udělat? Jak mám věřit tomu, že nebudu muset skolit ty, co mi stojí v cestě a do ráje jít i přes mrtvoly?