Mít štěstí, nebo být šťastný?

16. března 2015 v 22:09
Nedávno jsme na tohle téma psali ve škole slohovku a když jsem viděla, že je téma týdne MÍT NEBO BÝT, okamžitě jsem si na to vzpoměla. Jak už jsem říkala, do tématu týdne píšu jen tehdy, pokud mě doopravdy něco trkne hned, jak uvidím téma.

Jaký je rozdíl mezi tím, když má někdo štěstí a když je někdo šťastný?

Přeje štěstí připraveným, anebo nahrává náhodě?

Definicí štěstí je nahodilá dobrá věc, která nás nečekaně potká a udělá nás šťastnými.

Štěstí každý vnímá jinak. Ptát se někoho, co znamená štěstí obecně je jako ptát se na smysl života a pro každého to znamená něco jiného. Pro někoho je to výhra v loterii, pro někoho je to pocit z dobře odvedené práce, úspěšně složené maturitní zkoušky, narození miminka, uzavření sňatku...

Jaký je ale ten rozdíl mezi mít štěstí a být šťastný? Tak tedy z mého pohledu: Když se někdo narodí do bohaté rodiny, měl prostě kliku. Znamená to ale, že je skutečně šťastný? Ten člověk se může cítit být uzavřen ve zlaté kleci a marně hledá cestu ven. A rodina neslyší.

Podle mého mínění, čím menší máte nároky, tím víc budete mít pocit, že máte štěstí.

Když někdo za štěstí považuje pouze hmatatelné statky a finance, bude si asi většinu času říkat, že je smolař.


Na druhou stranu člověk, který za štěstí považuje i to, že vstal těsně před východem sluníčka a viděl tak ty krásné červánky, to, že na vás v obchodě zbyla poslední flaška třešňové coly, to, že jste potkali známého, se kterým jste se dlouho neviděli a zrovna nedávno jste mysleli na to, že mu musíte zavolat a domluvit si schůzku a popovídat si a najednou zjistíte, že má zrovna čas, a tak jdete na kávičku či sklenku vína, a povídáte si a zjistíte, že máte mnoho společného, a pak se náhodně potkáte zase někde jinde, a zase a zase, a najednou si uvědomíte, že bez toho člověka nemůžete normálně fungovat a že díky těm několika málo náhodám, štěstí, jste objevili svého nejlepšího kamaráda - tak tihle lidi si říkají, že mají štěstí.

Někdy stačí tak málo...


A poznámka na konec: víte, co mě udělalo šťastnou a co mě fakt překvapilo?
Měla jsem špatný týden, hádala jsem se s přítelem, s mámou, se ségrama, se všema. Taky jsem měla psát ve škole důležitou písemku a tak jsem se šla učit a s vědomím, že to zvrtám, jsem si šla pro papíry. Jak se kupují celé ty balíky papírů do tiskárny, vytáhla jsem si jich štůsek, už jsem byla tak v půlce, měla jsem tam ten balík asi rok, a jak jsem je tahala, na zem, z jednoho z těch papírů, sletěl vylisovaný, usušený čtyřlístek.
A tohle mě, vážení, vážně udělalo radost a zvedlo mi to náladu. A že jsem bordelář, který všechno ztrácí, tak tenhle čtyřlístek pořád mám :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama