O motýlím efektu + YES DAY

16. dubna 2015 v 5:00
Definice: Motýlí efekt, nebo také efekt motýlího křídla, vyjadřuje citlivou závislost vývoje systému na počátečních podmínkách, jejichž malé změny mohou mít za následek velké variace v delším průběhu.

To znamená, že každičká maličkost, kterou uděláme, ovlivní naše životy a mnohdy také životy jiných. Někdy stačí říct párkrát NE! a náš život může být úplně jiný Vidíš kluka, který ti na první pohled přijde divný a zároveň odněkud povědomý. Docela milý kluk, a tak mu dáš číslo na telefon, když tě tak hezky prosí. V tu dobu prostě nevíš, že je to kluk, kterej tě už půl roku sleduje, každej tvůj krok, je do tebe šíleně zamilovanej a jen čeká, až bude mít příležitost s tebou promluvit. Také při tom nemůžeš vědět, že i když mu to číslo dáváš v tuhle chvíli jen z lítosti, za pár se z toho vyvine těžký a komplikovaný vztah na rok, a že i několik let po tom, co se s dotyčným rozejdeš, tě bude dál sledovat. Ne, takovýhle věci prostě nemůžeš vědět. Tím chci říct, že někdy opravdu stačí jen slovíčko ano nebo slovíčko ne, a náš život může vypadat úplně jinak.

Takže jsem se zamyslela a řekla jsem si, jestli se stane něco významného, když dnes na všechno řeknu ANO!
Zkusím to :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Intuice Intuice | E-mail | Web | 21. dubna 2015 v 18:04 | Reagovat

Tak to bych neriskovala, na všechno v jeden den říci ANO.

2 Kristýna Kohoutová Kristýna Kohoutová | E-mail | Web | 26. května 2015 v 0:56 | Reagovat

Zdravím Tě,
ráda bych Ti nabídla možnost autorské spoluúčasti na mém připravovaném knižním projektu.
Úkolem je napsat vyjádření jakéhokoliv rozsahu, žánru a jazykových prostředků na téma "nejhorší situace v mém životě a nejlepší cesta z ní ven". Doplňující fází projektu je zodpovězení dotazníku na téma, který se zabývá životními hodnotami.
Hlavním cílem projektu je pracovat s pravdou a spatřovat smysl ve všech jejích formách. Ukazovat ji takovou, jaká je, vnímat ji bez příkras a pozlátka, a tím objevit její pravou váhu a krásu. Přestat se jí obávat, i když někdy může bolet, nebo být nepříjemná. Dokázat vyjádřit, že teď zrovna bolí, nebo je nepříjemná, a vědět, že je to tak v pořádku a není se za co ani v nejmenším stydět. Přijmout pravdu v lásce a souladu se sebou.
Mezi další dílčí cíle patří pozastavit se nad tím, jak jsme jako živé bytosti všichni stejní, ale přesto každý jedinečným originálem. Setřít rozdíly v pohlaví, generacích, barvách pleti, užívaném jazyce, sexuální orientaci, a naopak se nahlas rozlišit svým výjimečným pohledem na svět.
Budu ráda, když se nenásilnou cestou podaří dosáhnout i motivačního podtextu založeném čistě na osobních zkušenostech všech zúčastněných bez přítomnosti moralizování, klišé a odborné terminologie, ale nechci to tam rvát na sílu.
Věřím, že každý by si v tomto díle mohl najít především to, co zrovna nejvíce potřebuje, takže cílů může být ve skutečnosti mnohem více, ač je nestanovuju jen já, protože autory jsme my všichni zúčastnění, já bych to chtěla jen určitým způsobem usměrnit a pokusit se to nějakou cestou zpřístupnit těm případným, kterým zrovna něco takového chybí do jejich životní skládačky...
V případě zájmu o bližší informace mě, prosím, kontaktuj na e-mail kristynakohoutova@email.cz, případně na facebook do zpráv na facebook.com/KristynaKohoutovaCZ. Bylo by mi ctí.
S poděkováním a přáním příjemného večera,
Kristýna Kohoutová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama