Výstava SMRT V MUZEU

15. dubna 2015 v 19:37
Tak jsme navšítivili SMRT V MUZEU A SMRTELNÉ SLASTI.
Výstava se konná v NÁRODNÍM MUZEU a vstupné mě stálo nějakých 30 Kč.
Byla to pecka.

Hned v první místnosti, kterou jsme navštívili, jsme vidšli mumie, mumie malého 5letého chlapečka, kostry, kosti a jejich strutkuru. To mě zaujalo určitě nejvíc.

Potom tam byla místnost věnovaná mučení a trestům. Takže jsem se dozvěděla určité nechutnosti o trestech za vlády Jagellonců... Například jak někomu namazali olejem řitní otvor, položili dotyčného na břicho a do zadku mu vrazili kůl, tupou tyč a zatlačili to tak hluboko do vás, až vám to odtlačovalo vnitřní orgány a potom ten kůl i s vámi zarazili do země a váha vašeho těla vás tlačila pořád dolů a dolů po tom kůle, který jste měli zaražený v řiti, dokud vás to prostě někde nepropíchlo nebo dokud jste neomdleli bolestí. Nechuťárna, co?

Viděla jsem místnlstku plnou lebek lidí, kteří zemřeli nejrůznějšími způsoby, ať už na nějakou nemoc jako je třeba syfilis, nebo na roztříštěninu lebky.

O kousek dál jsme viděli naložené vnitřní orgány zdravých a nemocných lidí v jakémsi nálevu. Prostě jako když máte na stole nakládané okurky, tak tohle bylo prakticky to samé. V tom samém nálevu taky byla nějaká sépie, takže je tam krásně vidět ta struktura chapadýlek a stavba těla.

Zvířátek tam ale nebylo tak moc. Asi tak 15 - 20.

Nahoře ve druhém patře byla výstava s názvem SMRTELNÉ SLASTI. Ta mě tedy zaujala úplně nejmíň. Viděli jste tam pouze v ohrádce na zemí asi milion krabiček od cigaret a flašky od alkoholu, injekční stříkačky a obeázky toho, co vám drogy udělají s určitými orgány, tam byly asi dva a to ještě byly rozmazané a dost neurčité.

Pak tam byla nějaká virtuální realita. To spočívalo v tom, že tam byly asi 4 kabinky se závěsy. V jedné byly asi 4 PC, z toho fungovaly dva. Na jednom bylo video - porno, kde si dvě lesbičky navzájem propíchávaly prsa grilovacíma jehlama. Na to jsme teda s kamarádkou čuměly doslova s otevřenou pusou. Na tom druhém počítači byla nějaká rádoby strašně brutální hra (tedy jen videozáznam s tou hrou), ale tu jsme nechápaly. V další kabince byl třeba hadrovej parašutista, který visel hlavou dolů. A pak tam byl někde monitor s rozbitou obrazovkou, ve kterém byly nacpány balónky a nad tím nápis "Sáhní si na vlastí nebezpečí", tak jsem si k tomu čuchla a ucítila jsem krev. A to bylo jediné, co mě nahoře na výstavě smrtelných slastí dostalo do kolen, čuchnout si ke krvi, když jsem to navíc vůbec neočekávala.


Ale jinak to nahoře byla docela nuda, a to nám ta paní, která nám prodávala lístek říkala, že to nahoře málokdo vydrží, a přitom to bylo úplně o ničem. Zato dole to byla teda fakt paráda. Takže jestli někdo nevíte coby, seberte se a jeďte se podívat, fakt to stojí za to. Smrtelné slasti sice neoslnily, ale ten zbytek byste měli vidět.

Kolikrát za život můžete vidět mumii? :)

mumie

pohřební sošky

sépie

A pak pár zvláštních obrázků 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. dubna 2015 v 22:11 | Reagovat

Tak to byl asi nevšední zážitek. A kde to je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama