Září 2015

Kočičí logika

26. září 2015 v 13:00
Stejně si tu kočku zase jednou pořídím :D Stačí jen ukecat přítele, kterej kočky absolutně nesnese...


Sebevražda

25. září 2015 v 22:08
Psychické problémy. Alkohol. Antidepresiva.

To jsou nejspíš slova, která vystihují ženu, kterou jsem ani neznala. Žena, jejíž křestní jméno ani neznám. A přitom mě její smrt tak zasáhla, že jsem tomu sama nedokázala uvěřit.

Co vede matku k tomu, aby nechala syna, který má před maturitou, najít svojí vlastní mámu, jak se houpe pověšená nad schodama v domě, ve kterém žili jen oni dva? Věděla to, že to bude on, kdo ji tam najde.

Proč proboha svatýho, když už to chtěla skončit, musela udělat tohle zrovna doma, po cestě do jeho pokoje? Proč to udělala, když věděla, že to bude on, kdo ji bude muset odříznout, pokoušet se ji oživovat znova a znova a neúspěšně?

Jak už jsem říkala, neznala jsem její jméno, nikdy jsem ji ani neviděla. Pouze povrchně znám jejího syna, který se kamarádí s mým přítelem.
Takže mě překvapilo, jak moc může zasáhnout smrt lidi, kteří ji vůbec neznali. Ani nevím jak vypadala. A přesto, když si vzpomenu, jak mi přítel vyprávěl, co si musel ten kluk prožít, jak ji odříznul a jak viděl ten výraz v jejím obličeji, na který prý už nikdy nedokáže zapomenout, který nemůže dostat z hlavy, zhoupne se mi žaludek a zaslzím, protože s ním cítím.
Tak moc mi ho bylo líto, a když jsem zjistila, že se už dlouho připravovala, že jí ještě ten víkend předtím musel pomoct naklidit celý dům. Jak ho brala poslední měsíce do firmy, aby ho naučila ji vést. Jak mu volala chvilku předtím, než se oběsila, aby se ujistila, že bude mít dostatek času na to to udělat.

Bohatá. Krásná. Na antidepresivech. Alkoholička.

Tak tohle jsou jediný věci, co o ní vim.
Divný.