Továrna na sny

19. dubna 2016 v 14:26
Když jsem byla malá, staršně jsem chtěla být veterinářkou. Potom astronautkou. Pak zase známou rockovou hvězdou. Veterinářkou jsem se nestala a nestanu, protože jsem nevystudovala příslušnou školu a z pohledu na krev se mi dělá zle, když vidím nemocné zvířátko tak se mi chce brečet. Rockovou hvězdou se nestanu, protože neumím zpívat ani hrát na baskytaru, vlastně na žádný hudební nástroj. Nicméně, tu astronautku jsem ještě úplně nevyloučila. Nikdy neříkej nikdy, že?

Proč říct Dost bylo snů? Myslím si, že sen je synem myšlenky, a sny nás ženou kupředu. Je to jako nerozbitný motor, palivo, které vám nikdy nedojde. Přece, kdyby nebylo snů, dostali byste práci, která vás baví, přítele nebo přítelkyni, manžela, děti?
Proč se vzdát snů, když je to mnohdy jediný útěk od reality, místo, kde nic není nemožné, místo, kde se každý chová a dělá to, co chcete jen vy. Svět a život vůbec je taková továrna na sny. Člověk pořád po něčem prahne, pořád něco chce. A to, že se vám nějaký sen splní, není to ta nejkrásnější věc na světě? Mít sen znamená mít za co bojovat a mít pro co žít. Tak proč se sny zkončit?
Věda, technika, všechno jde dopředu. Proč by se malé holčičce, která stála za oknem s kakaem v ruce a s copánky na hlavě, a sledovala padající hvězdu a přála si vidět Zemi z nehorázné dálky, nemohl takový sen splnit? Kam nás život zavede? Můžete být účetní a za tři roky zjistíte, že jste se dostali někam, na nějaké místo, na které jste už ani nedoufali, že uvidíte. Můžete být čím chcete. Ne tím, co vystudujete nebo tím, na co jediné si myslíte, že máte.
Snů se nevzdám a neskončím s nimi, protože mě ženou dál. Snila jsem o tom, že alespoň jednou opustím ČR a podívám se někam jinam. Myslela jsem, že se mi to nepodaří, protože upřímě a narovinu, nejsem z nejbohatší rodiny, vlastně jsem docela chudá. A ejhle, najednou jsem stála u moře a smála jsem se a brečela zároveň, máchala jsem se v těch vlnách a sbírala mušle a pořád jsem nemohla uvěřit tomu, jak neuvěřitelně obrovský to moře je. Znala jsem ho jen z televize. A to byla ta chvíle, kdy jsem skončila s tím pesimismem a začala jsem doopravdy věřit, že sny se plní. Stačí pro to něco udělat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 19. dubna 2016 v 18:33 | Reagovat

Snění vyčerpává a přináší frustraci z toho, že člověk nikdy nemá dost - vyplní se ti jeden sen a hned na to zas sníš o něčem jiném a to předchozí tě už nezajímá. Když se člověk není schopen vzdát svých absurdních představ a ideí, nakonec je vysílen a zklamán, protože mu nikdy nepřestane něco chybět a nikdy nedojde klidu. V jednom okamžiku je třeba říct STOP, jinak se zblázníš.

2 bonneris bonneris | 20. dubna 2016 v 13:17 | Reagovat

myslím že to je člověk od člověka. někomu se tohle opravdu stát může, ale pro mě jsou sny vážně palivo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama