Co mi dala škola

24. června 2016 v 16:18


Jak někteří víte, můj první výběr školy nebyl zrovna šťastný. Dost jsem se tam trápila jak s učením, tak i se spolužákama a učitelema.

Potom jsem přešla jinam. Zaměření té druhé školy bylo jen trochu odlišné než na té první, a přesto: najednou se stal zázrak. Učila jsem se ráda, ráda jsem ráno vstávala a těšila se tam. Tahle škola mi dala nejenom maturitní vysvědčení, certifikát z kurzu angličtiny v Anglii, ale i kamarády troufám si říct na celý život. Tohle léto je pro mě ve všem úplně jiné než ty předchozí.

Nemám peníze, brigádu jsem zkončila už před několika měsíci kvůli učení. Nemám to teď zrovna růžový se svým přítelem. A přesto: poprvné jsem poznala jaké to je mít opravdové kamarády. Takové, kterým se můžete se vším svěřit, takové, kterým se můžete vybrečet na rameni a nestydět se za to, takové kamarády, že když vám jeden z nich odletí na dovolenou na jiný kontinent, opravdu se vám stýská a říkáte si, jestli je v pořádku a jestli si užívá. Takový kamarády, že když brečí oni, brečíte taky, už jen proto, že vidíte, že jsou smutní a vám je to líto.

Tohle léto je úžasný jen díky nim, protože mi dávají pocit, že nežiju bezdůvodně, že mě potřebují a že když je potřebuju já, jsou tu pro mě a přijedou si pro mě, kdybych zavolala třeba ve dvě hodiny ráno.

Takže tahle škola mi dala mnohem víc, než jen vzdělání.
Dala mi kamarády a život, o jakým jsem snila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Broken girl Broken girl | Web | 24. června 2016 v 19:28 | Reagovat

Je skvělý, že máš takové kamarády ;) Taky jsem takové na střední našla, ale občas si neuvědomuji, jak moc tu pro mě jsou... ;)

2 Njina Njina | E-mail | Web | 25. června 2016 v 9:55 | Reagovat

Škola je jenom přechodné období a ty jsi ho využila nejlépe, jak jen jsi mohla. Tenhle rok jsem maturovala a vím, jaká je to úleva vypadnout ze školy, kde tě všechno štve... :-)
Já mám většinu svých kamarádů již od školky nebo z táborů a mimoškolních "aktivit", ale i na střední byli fajn lidičky, jen jsem nerozuměla jejich touze vypít co teče... :-)

3 Liška Liška | Web | 26. června 2016 v 9:00 | Reagovat

Tak trochu off topic, ale hned se mi vybavil citát od Marka Twaina ˝Nikdy jsem nedopustl, aby škola stála v cestě mému vzdělání.˝

Jinak podobnou zkušenost ze školy rozhodně nemám. Když mi moje o dost starší známá řekla, jak ráda chodí na školní srazy, s některýma ze školy je stále v kontaktu a jak jí škola mimo vzdělání dala i důležité lidi, tak mi to připomíná tvůj článek. A jelikož ona je kvůli tomu velice šťastná, přeji ti, abys to měla stejně :)

Já brala vždy školy jako nutné zlo. Učila jsem se ráda, ale nikdy jsem neměla něják extra dobrý kolektiv.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama