Bez peněz není spravedlnosti

7. července 2016 v 20:09
Moje mamka se před 6 lety, když táta umřel, rozhodla prodat auto její tehdejší kamarádce, za babku. Protože ona řidičák neměla, hodlat si ho nedělala a její kamarádka auto potřebovala, protože bydlela v prdelákově a měla malé děti. Zdálo se to výhodné, že máma bude mít rychle peníze místo aby čekala měsíce než se auto prodá (a jestli vůbec) a kamarádka zase měla rychle velké, pohodlné auto a za levno. Jenomže kamarádka byla jen to té doby, než na ní auto převedla. Je sice fakt, že doplatili leasing, ale za vybavení auta včetně plynové bomby, která byla nová, v hodnotě 30 tisíc korun, zaplatili z dohodnutých 10 tisíc pouze 3.

Včera se mamka rozhodla, že jim napíše na facebooku. Dotyčná kamarádka, pojďmě jí říkat Anna (hezké, krátké jméno), ji ale nejdřív jen tvrdila, že vůbec neví o čem je řeč. Potom se prořekla. Potom slíbila že tedy zavolá večer, až přijde manžel z práce a domluví se. Nestalo se tak. Ráno jsem tedy z mámina účtu psala Anně na facebook já, jak se tedy domluvili a že pořád čekám na telefonu. Nic. Tak jsem jí řekla, že to vyřešíme soudně, načež mě obvinila ze stalkingu, vyhrožování, vydírání atakpodobně. Na to mi psal její syn, který mi začal vyhrožovat, že nás udá na policii hned zítra, jestli se nepřestaneme dožadovat těch peněz. Že si najme právníka za 10 000 na hodinu (existuje vůbec v ČR nějakej právník, kterej si bere tolik, není to jen v Americe?) a že si zaplatíme i soudní výlohy, že nás udá za stalking a pomluvu a tak dále a tak dále. Začal mi tam kopírovat paragrafy z občanského zákoníku, a začal k tomu vysvětlovat, čeho všeho se moje máma provinila. Ano, mlel úplně z cesty a vše naprosto očividně překrucoval a žádný soudce ani policajt by ho nebral vážně a pokud by šlo o mě, klidně bych do toho souzení se i šla, protože vím, že moje máma na ty peníze nárok má, o žádný stalking nešlo (poprvý po třech letech jí napsala - a pak já jejím jménem - že chce další splátku a když neodpovídala, dožadovala se vysvětlení, šlo ale pouze o několik zpráv na facebooku, které psala během včerejška a dnešního odpoledne a jednu zpávu na veřejnou zeď).

Ale k věci. Proč bez peněz není spravedlnosti? Napadlo mě to, když mi tu pes olizoval obličej, když viděl, jak jsem bez sebe vzteky a přišel se pomazlit. Jde o to, že i když na to má maminka nárok, ničeho se nedomůže, pokud nebude mít peníze na soudní výlohy a právníka, plus k tomu všemu ušlý peníze z práce, kterou potřebuje, aby mohla sama poctivě zaplatit svoje dluhy. To je paradox, co? A tak, protože vím, že i kdyby to vážně podali na policii, tak by se jim vysmáli, jsem se to radši rozhodla ukončit, vymazala jsem jí Annu z přátel, a rozhodla se už nikomu z její rodiny nikdy nic nenapsat ani pod jejím jménem, ani pod svým, protože je to rodina magorů a mám mámu moc ráda na to, abych se musela bát, že jí cestou z práce večer někdo ještě ublíží.

Zasranej právní řád v Český republice. Když si představíte, kolik lidí má asi stejný problém, jako moje maminka...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 14. července 2016 v 23:14 | Reagovat

Hele to není tak jednoduchý- je ten převod auta na papíře? Pokud ano, vrazila bych do toho soudu nějaké peníze, může se to vyplatit. I když je fakt, že soudní výlohy jsem zatím nikdy (díky bohu) neřešila a tak pořádně nevím. Když tak si o tom zjisti nějaké informace. Na internetu existuje i webovka, která ti může ve věcech obchodního práva poradit. Stačí jen hledat. Něco jde vždycky udělat. Neztrácej hlavu a použij všechny možné zdroje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama