Mapa

14. července 2016 v 20:21


Znáte takový to jak si podvědomě člověk spojuje určité události s nějakými činnostmi, pachy, písničkami?

Já jo.

Už několikrát jsem tu psala o jistým klukovi, kterej mi tak zblbnul hlavu, o klukovi, do kterýho jsem se bezhlavě zamilovala, i když jsem byla zadaná a dva roky jsem se cítila bídně, mizerně, jako největší kráva a hyena pod sluncem. Ale žila jsem ve lži. Nemůžu si pustit svoje oblíbené písničky, u kterých jsem si vždycky zpívala a tančila, jen proto, že je mám spojené s ním. Na ty písničky jsme spolu tancovali na maturáku, na tyhle písničky mě držel za ruce a díval se mi do očí. Při těchto písničkách jsem na něj myslívala, když jsem je poslouchala doma 50x za sebou, jen abych si dokázala líp vybavit ty naše společný chvíle a to, co jsem cítila.

Cítila jsem to samé, jako k mému prvnímu klukovi. Takový rozjitření, zrychlený dýchaní, horkost a zimu zároveň, ale nejen to. Bylo tam něco víc, co nedokážu přesně pojmenovat, ale tak nějak jsem tušila, že se mi tím moje podvědomí snaží dát nějak najevo, že vztah s ním by dopadnul nejspíš stejně jako s tím prvním. Nedokážu to vysvětlit.
Bylo to, jako kdybych vždycky věděla, že se objeví. Najednou jsem ucítila uvnitř takové trhnutí a začala jsem se upravovat, kontrolovat si zuby a řasenku. A vždycky se chvilku po tom objevil. Prostě jsem cítila jeho přítomnost, ještě než se objevil. Přesně jako u toho prvního. A dopadlo to jak? Totálně mi rozvrátil vztah, spaní, pohled na svět a ovlivňoval mě víc, než jsem si byla schopná připustit. Nejspíš jen díky tomu pocitu hluboko uvnitř jsem s ním nezačala chodit. Prostě jsem to špatný z něj nějak cítila, i když jsem si to nechtěla moc připustit, protože jsem toužila po dokonalosti, s jakou se mi jevil. Hliboko uvnitř máme zafixovaný věci, vjemy, předtuchy a nejspíš se tomu dá říkat instinkt. Je fajn, že něco takovýho máme. Míň fajn je, že jsem s tímhle ztratila celý dva roky a mám hodně co napravovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 15. července 2016 v 12:47 | Reagovat

Jééj, jak tohle já znám. Ach jo ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama