I Love me

21. září 2016 v 17:43
Vždycky jsem věděla, že k tomu abych byla šťastná, prostě jen potřebuju být šťastná. Málokdo to pochopí. Myslím to tak, že abych cítila štěstí, nemusím mít práci na vysoké pozici ani důležité postavení, nemusím chodit do práce v luxusních šatech a vysokých podpatcích a nemusím být přechytralá, abych něco znamenala. Trochu mi to trvalo, než jsem si to uvědomila. Po maturitě jsem měla přehnaně vysoký cíle a pořád mi nějak nedocházelo, proč se mi nedaří toho dosáhnout, protože na rovinu, co chci, to dostanu.
Odpověď byla jasná: nechtěla jsem to doopravdy. Mnohem radši než účetní budu pracovat jako "blbá prodavačka v trafice", už jen proto, že je to blízko od domova, je tam super parta a vedle dělá i moje máma, takže se budeme častěji vídat. Chci si odpracovat svoje a až přijdu domů, myslet na domov a kamarády a přítele, ne na práci pořád a pořád dokola. Taková nejsem.
Jak jsem mohla ale zapomenout na to, co jsem si celý život opakovala pořád a pořád dokola, že nejde o to mít milion ani být europoslankyní a že stačí rodina, střecha nad hlavou a co do pusy?
Když to tak píšu, chápu už proč se mi opět zdálo o tátovi. Tohle byly totiž vždycky jeho slova, co mi vtloukal do hlavy, abych na to myslela. A já teď poslední dobou tak usilovně nad tímhle zavíala oči a hnala jsem se za něčím, co jsem nechtěla, jen proto, abych byla někdo a přitom jsem si neuvědomila, že já jsem někdo právě taková, jaká jsem. A jsem ráda, že už jsem si to uvědomila. Ulevilo se mi.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lussy Lussy | Web | 21. září 2016 v 17:54 | Reagovat

Naprosto úžasný článek, klobouk dolů. Souhlasím s tebou :-) Abych byla šťastná, potřebuju být prostě šťastná. Supr !:)

2 trideci trideci | 21. září 2016 v 18:06 | Reagovat

krásný, taky se to ve mě pere..ambice, tlak ze strany rodiny, musíš někým být, sama chci něco dokázat, ale zatím jsem nenašla to pravé a jak píšeš..nedokázala jsem spoustu věcí jen proto, že jsem je asi doopravdy nechtěla

3 womm womm | E-mail | Web | 22. září 2016 v 13:02 | Reagovat

Pekne napísané, pravdivé ale v dnešnej dobe aj trošku mimo priemeru. Myslím, že väčšina ľudí robí presne to čo si v úvode opisovala Ty a mnoho nakoniec dôjde k podobným záverom. Len to chce čas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama