Kdyby

1. listopadu 2016 v 21:34
Co znamená slovo dějiny. Může to být doba odehrávající se v minulém století i miléniu. Může to být ale i doba, která se odehrála předevčírem.

Zkrátka dějiny jsou podle mě čas minulý. Jak prostý. Proto jsem se rozhodla napsat článek na rodinné téma a snad se trochu svěřit a doufat, že mi to pomůže jako vždycky.

Asi tak přesně před rokem jsem se dost hádala s mámou, je jedno kvůli čemu, a došlo i na jistý vyhazování mojí osoby z bytu. Bylo to tenkrát nějaký divoký a ona mě tak trochu rozhádala s mojí ségrou a nejlepší kamarádkou v jedné osobě. Je fakt, že jsem byla tehdy dost protivná a některý věci, co o mě sestřičce řekla, byly pravda. Ale ona se se mnou následkem toho několik měsíců nebavila. Po čase, kdy jsem byla už zdeptaná na nejvyšší míru a svýho synovce jsem viděla když už chodil a žvatlal a jedl pevnou stravu (předtím ještě tak maximálně ťapal po čtyřech a byl na mateřsským mlíku) jsme se nějak udobřily, už netuším jak.
A všechno bylo úžasný. Dokud jsme se opět nepohádaly.


Slovo sem, slovo tam, něco špatně pochopíte a pak to taky špatně prezentujete. Ona se to dozví a bere to okamžitě jako útok na svojí osobu. Přijde vám sms s prostým textem: spolu jsme zkončily, mystifikátorko! A je vymalováno. Už jsem ji neviděla dva měsíce. A malýho taky. A bydlí 15 minut ode mě. A víte co ještě? Je těhotná. Věděla jsem to dřív než ona. Když jsem ji viděla naposledy, byla ve 3. měsíci. Teď je v 5. A já ani nevím, jak moc ji roste břicho a jestli je ona, mimčo a mrňousek v pořádku. Nevím prostě nic.

x Možná, že kdyby jsme se nazvájem víc poslouchaly a nedělaly hned ukvapené závěry.
x Možná, že kdyby jsme se nepohádaly už před rokem a pak se měsíce neviděly, měla bych větší víru že se stihneme
usmířit alespoň do Vánoc.
x Možná, že slovo kdyby je nejsmutnější a nejtíživější a nejnezvratitelnější šlovo, nemyslíte?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama