Vánoční nálada

13. prosince 2016 v 23:35 |  Kecavníček
Poprvné po těch sedmi letech, co umřel táta, jsem dostala fakt nějakou vánoční náladu a trochu jsem to tu vyzdobila. Udělala jsem svícen a dokonce jsem i vyrobila svíčku, kterou jsem tam zapíchla. Nic zvláštního? Možná.

Vánoce pro mě od pradávna byly nejkrásnější dobou v roce. S radostí jsem pekla cukroví a zdobila stromeček. S radostí jsem se vztekala při rozmotávání žároviček a při vyndávání borovicových jehliček z paty. Ale to všechno ještě když žil tatínek. Potom, co odešel, už to nestálo za nic. Dokonce jsme tu už ani nezdobily stromeček. Když už, tak jsme tu pověsily tři koule na větev, aby se neřeklo. Ale všechno to bylo pořád tak zatraceně smutný.

Tak nějak si ale říkám, že když to bývalo kdysi tak strašně fajn, tak to, že jeden z nejdůležitějších lidiček na světě už není mezi náma, tak to neznamená, že přestanu slavit. Když jsem to tu vyzdobila, mám najednou trošku smíšený pocity. Už mi ale nepřipadá špatný a zbytečný slavit tyhle svátky, když tu táta není. Máme malýho Honzíka, kterej přece musí mít stejně kouzelný vánoce, jako jsem je měla já o obě moje ségry, když jsme byly malý.

Žijeme přeci dál, ne?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama