Naučte se cizí jazyk z pohodlí domova

4. října 2017 v 2:30 | Bonneris
Jasně, nejlepší možnost jak se naučit cizí jazyk je prostě jet do země, kde se tím jazykem mluví a jít do toho hlavou napřed, ale ne každý má na toto čas, možnosti, nebo povahu.
A jelikož žijeme v digitální době, máme celou řadu možností, jak se cizí jazyk naučit, aniž bychom vytáhli paty z domova.

Zde je několik tipů:
 1. Duolingo,
  appka do telefonu, ve které si můžete zvolit libovolný jazyk který se chcete učit. Celou aplikací vás provádí zelená sovička, která vás pochválí za úspěch, pošle vám upomínku do emailu, když se ted den na učení zrovna vyprdnete atd. Aplikaci si můžou stáhnout jak pokročilí, kteří si chtějí svoje znalosti např. po letech nepoužívání jazyka osvěžit, nebo i úplní začátečníci (dnes jsem ji například stáhla do telefonu mamince). Tahle appka se navíc zaměřuje jak na gramatiku, tak i na stylistiku a správnou výslovnost, která je součástí většiny lekcí. S touhle aplikací vás to určitš bude bavit :)
 2. Seduo
  Na seduo.cz najdete mimo placených kurzů i kurzy zdarma, učit se tady můžete opravdu snad všechno, samozřejmě i ten jazyk. Rozhodně můžu doporučit lekce angličtiny od Bronislava Sobotky.

  Související obrázek


 3. Youtube
  Zná asi každý, kdo se na internetu pohybuje. Když už máte chvilku volnýho času a nudíte se, co si takhle pustit písničku s titulkama, kde se mimo slovní zásoby můžete naučit i pár frází, nebo juknout na nějakýho zahraničního jůtubera?

  Výsledek obrázku pro youtube


 4. Sledování seriálů a filmů v originále s titulky,
  a postupně i ty titulky odfiltrovat a úplně vypustit. Dokud to neuděláte, často si ani neuvědomíte, kolik toho už umíte. Navíc pochopíte, že není potřeba rozumět úplně každému slovu, ale pochopit, o co se jedná.

  Související obrázek


 5. Pište si deník,
  třeba v angličtině. Smyslem je, že když nevíte, jak zrovna něco napsat, zjístíte, že víte, jak to napsat jinak. A když ne, podíváte se do slovníku a příště už to vědět budete.

  Související obrázek

 6. Čtěte,
  čtěte hodně. Pokud sledujete třeba nějakou oblíbenou celebritu, skupinu, nebo třeba jenom obecně novinky ve světě, přečtěte si to v originále, na některém ze zahraničních online serverů, jako jsou u nás např. novinky.cz Dále funguje něco s názvem Graded readers, což je vlastně zjednodušená četba pro dospělé, která je rozdělena do určitých stupňů podle znalosti jazyka. Je fajn zvolit si na začátek ten nižší, než si myslíte, že jste, protože určitě objevíte i spoustu slovíček a frází a slovních spojení, na které jste už dávno zapomněli. Navíc, GR funguje jako pyramida, a vy tak přepnete mozek do režimu ENGLISH, a budete mít na čem stavět.

  Související obrázek

 7. Zapomeňte na češtinu,
  třeba jen na jedno odpoledne nebo večer v týdnu, když jste doma s partnerem(kou), případně takový ty holčičí dvouhodinový dýchánky na telefonu s kámoškou, vypusťě svůj rodný jazyk a mluvte anglicky (nebo jakýmkoliv jiným jazykem, který se učíte). Budete tak nuceni hledat slova a výrazy pro komunikaci v běžným životě, což určitě využijete při pracovní cestě nebo dovolené, nebo i dlouhodobější žití v zahraničí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 5. října 2017 v 17:53 | Reagovat

U všeho toho mi chybí jediné - že nemluvím já. Tedy u appek jo, ale zase to je divné. Mnohdy i rodilý mluvčí to neřekne tak, jak aplikace chce :) Ale na opakování dost dobrý, o tom žádná. No a pak číst a koukat na filmy (ale maximálně s anglickými titulky, české - fuj fuj fuj).

Já jsem ráda za práci, kde občas musím komunikovat anglicky - především o kočkách :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama