Youtube scéna

30. prosince 2017 v 17:51 | Bonneris
Vždycky jsem tak nějak obdivovala youtubery. Vlastně dělají tak nějak to co my tady na blogu, ale nebojí se ukázat k tomu svůj obličej, i svůj život. Vystupují sami za sebe, ne jen pod přezdívkou, jako třeba já. Není ale youtuber jako youtuber.
Jsou tací, kteří jsou opravdu přínosem, jejich videa vám něco poví. Například já moc ráda koukám na kanál Michala Šopora (odkaz) nebo KamFit (odkaz), nebo Anie Songe (odkaz). Jsou to lidé žijící v zahraničí, a rádi vám dají nahlédnout do jejich života, jak to funguje za hranicemi, motivují vás abyste pohli zadkem a něco se svým životem udělali. Na nic si nehrají a prostě jsou jací jsou. A po shlédnutí nějakého jejich videa se třeba zamyslíte, nebo se něco dozvíte.

Pak jsou tu ale i tací, který bych označila spíš za parazity. Např. TVTwixx, Pstruh a další. Jeden dělá rádoby pranky na lidi, přičemž se nebojí si přes svojí péřovku navlíknout tričko od policie, značku se zákazem odbočení přelepí na maximální rychlost 30, a pak tam stojí s partičkou kamarádů a "měří" lidem rychlost. Nevím jestli jim tohle video někdo sežral, každopádně přelepit zákaz odbočení je docela nebezpečná věc, a tímto si můžou taky klidně vzít na triko autonehodu.

Nebo Pstruh, který má vlastně celý svůj kanál založený na tom, že někoho hejtí, pomlouvá, dělá reakční videa... Co je to za přínos a jak se to liší například od Blesku?? Samej shit, kterej vám akorát bere čas, nic vám to nedá, neřekne, nic se nedozvíte, maximálně to že nějakej jinej youtuber je třeba teplej (a? problém je v čem?) (Odkaz)

Jedna věc je, když děláte srandu, pobavíte tím například i toho, koho jste vyprankovali, ale za podmínky že mu o tom nakonec řeknete a poprosíte o souhlas se zveřejněním, a jiná věc je podělávat lidi, zveřejnit je na sociálních sítích, pomlouvat je a to všechno bez jejich vědomí a souhlasu. Vážně jim to málo, co si na českém youtube vydělají, za tohle stojí? Samozřejmě každý má právo na vlastní názor a chápu, že je spousta lidí co na to kouká (stejně jako je randál lidí co si čte ten Blesk...) ale really, není vám, co na to koukáte, líto každé minuty, co nad takovým videem promarníte? Ani tu jednu jedinou minutu, kterou nad tím strávíte vám už nikdo nevrátí, a že se nám na konci takovýhle minuty sečtou...

No posuďte sami na následujícím příkladu:
...
Posuďte sami, jaké video je přínosem, pohlazením po duši a které prachsprostě upravená shitka, která má někoho akorát naštvat a zesměšnit...

Tímto bych tedy ráda poděkovala těm výše zmíněným - Šoporovi, Kamilovi a Anie Songe, kteří jsou pro spoustu z nás opravdu přínosem.

Jen tak mimochodem, omlouvám se jestli se vám článek špatně zobrazí, bohužel s tím teď přes veškerou snahu nemůžu nic udělat. Přijde mi že má blog malý výpadek co se týče formátování :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 30. prosince 2017 v 18:05 | Reagovat

Mě trend YouTuberů moc nebere ;)

2 bonneris bonneris | 30. prosince 2017 v 18:08 | Reagovat

Třeba jsi ještě nenašla takovýho, kterej by byl přínosem i pro tebe Eliss :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama