Leden 2018

Diskuze

27. ledna 2018 v 17:50 | Bonneris
Tak hlasy jsou sečteny a je to jasné - na dalších 5 let tu máme zase Miloše :)

A víte co? Já jsem ráda. Je to jeden z mála lidí zastupujících naši zemičku, co se nebojí říct vlastní názor, i když to bude znamenat, že o něm další den v Blesku někdo napíše, že sympatizuje s Putinem... a dělá dle mého přesvědčení to, co je pro národ nejlepší. Samomzřejmě chápu, že tu bude spousta lidí, kteří si tuhle větu přečetli a poťukají si na čelo, jaká jsem blbá... I můj chlap volil Drahoše místo Zemana, protože ho prostě nemá rád. Ale to nevadí. Lidi mají právo na to si vybrat, vždyť je tu nějaká demokracie, žejo?

Tenhle článek ale není věnovaný ani tak samotným volbám a prezidentovi, jako spíš veřejným diskuzím na netu, kde se o politice lidi baví.

Výsledek obrázku pro diskuze

Například na diskuzním fóru na lide.cz, kam jsem se po letech znovu přihlásila.
A čuměla jsem.
Sama jsem do té diskuze napsala, ale po pár chvílích jsem měla chuť dát si facku za to, že si dobrovolně rozhašuju žaludek. To, jakým způsobem se tam voliči Drahoše vyjadřují o "debílcích, co volili Zemana", jak jsou hnusný, sprostý a arogantní... Vážně není jediný místo na netu, nějaká diskuze, kde lidi fakt diskutují aniž by se nevzájem uráželi takovýmhle způsobem? Jak říkám, každý má právo na názor, ale proč u toho hned někoho urážet? Tohle je za mě ta největší spodina - lidi, co neumí slušně komunikovat a na každýho akorát štěkají, pomlouvají a urážejí. A je to smutný, protože pokud byste někoho takového potkali venku, nepodíval by se vám ani do očí. A tak těm dotyčným nezbývá než sednout k PC urážet někoho slovně na dálku, v bezpečí, za monitorem. To mají hned všichni ramena, že?

Někdy je mi z lidí jako z celku opravdu zle. Doufám že se dotyční, co se takto chovají, chytnou za nos a zamyslí se nad tím svým jednáním s lidmi.

Článek na počest

8. ledna 2018 v 16:37 | Bonneris
Právě píšu poslední článek na svém milovaném, růžovém noutbůčku. Je to článek o ničem. Pouze jsem chtěla ještě naposledy na svým broučkovi něco napsat, protože dnes večer ho z důvodu nefunkčnosti touchpadu po instalaci win 10 prodávám a od zítřka budu mít už jiný.

Noťas se mnou byl při založení téhle webovky, při hledání mé práce, při startu mojí knížky, v dobrém i ve zlém.
Nechť budoucí majitel noťas opraví a slouží mu dobře.

Stejně, touchpad celou dobu co jsem měla 8.1 fungoval, bez jediné chybičky, a najednou po přeinstalaci nereaguje na ovladače a pc slovo touchpad nezná. Teď si říkám, že já kráva si ten bezproblémový osmičkový operační systém nenechala, mohla jsem mít klid a nemusela se s ním loučit. Je to divný, ale mám k tomu počítači opravdu osobní vztah. A navíc je celej růžovej.

Buď sbohem.
Bonneris

Čistá v čistém

1. ledna 2018 v 15:48 | Bonneris
Jelikož hned na začátku roku mě čeká opravdu veliká spousta povinností a zařizování a krásně se to na sebe kupí a navaluje, chtěla jsem do toho roku přijít s čistou hlavou a s čistým domovem. Už 14 dní jsem tedy doma uklízela, abych tu měla čisto. Úklid ale neznamenal jen vytření podlahy a umytí oken, brala jsem to opravdu z gruntu tím stylem, že jsem ze skříní vyházela všechny věci na zem, jak moje, tak i přítele, každý stál z jedný strany a on držel v ruce obrovský odpadkový pytel. Nesmělo doma zůstat nic, co jsme zapoměli že máme, co nenosíme, co nepoužíváme... vlastně bude jednodušší napsat, že jsme si nechali pouze oblíbené oblečení, hrst léků a kapesníčků a náplastí v lékárničce a většinu ložního prádla a knížky (a samozřejmě většinu mojí kosmetiky). Zkrátka cokoliv jsme za poslední měsíc nepoužili alespoň jednou, to šlo do pytle. Vyhodili jsme asi 13 velkých odpadkových pytlů, těch obrovských a pevných a několik menších.

Lezla jsem tady s hadrem v ruce a dezinfekcí a jak šílená čistila podlahu, gauč, postele a každé smítko prachu.

A better life

Zní to bláznivě, ale při tom všem co se na nás valí, mi i obyčejný hledání ponožek ráno přijde hrozně stresující a časubírající záležitost. I nevybalenej toaletní papír strašně zdržuje. Navíc, až přijde čas a budeme muset sbalit svý životy do krabic, už tak to bude dost složitý a stejně určitě ještě něco dáme pryč, i když toho už nebude tolik.

To, že jsem v čistým prostředí mi odjakživa umožňovalo myslet s čistou hlavou, líp si všechno zorganizovat a hlavně se u toho tolik nevztekat, což mi pak taky ubíralo pěknou dávku času. A když si necháte jen to co máte opravdu rádi a zbytek vyhodíte, funguje to dvojnásob. Takže včera, než jsme odpálili šampus, jsem sice byla pořád trochu nervózní z toho všeho, ale zároveň jsem věděla, že to zvládnu. Jenom že to bude trochu záhul.
Taky jsem si naordinovala zdravější způsob života, hodně smoothies, žádný energiťáky, méně cigaret a sladkostí a rychláče a více kuřecí šunky a špenátu. A taky jsem si konečně založila účet a začnu s těma binárníma opcema.

Takže tak nějak totální očista těla, duše, i domova a můžu říct, s tímhle jako by ze mě spadly alespoň tři velký kameny.

Hodně štěstí do budoucna všem.
Vaše Bonneris

Začněte rok dobrým skutkem - zdarma!

1. ledna 2018 v 12:35 | Bonneris
Našla jsem na netu jednu stránku, kde můžete podporovat zvířata v útulcích úplně zdarma online - funguje to tak že za každé kliknutí se naplní jedna miska zvířeti v útulku. Je to nenáročné, rychlé a zdarma a těm zvířatům to opravdu pomůže, je to něco co má smysl, tak proč nad tím nestrávit těch pár vteřin?

Dokonce se dá nastavit upozornění do mailu, chodí vám to každý den přibližně ve stejnou dobu - já klikám většinou kolem páté odpoledne, když přijdu z práce.

Takže odkaz házím dolů a přeji všem úspěšný start do Nového roku.