Čistá v čistém

1. ledna 2018 v 15:48 | Bonneris
Jelikož hned na začátku roku mě čeká opravdu veliká spousta povinností a zařizování a krásně se to na sebe kupí a navaluje, chtěla jsem do toho roku přijít s čistou hlavou a s čistým domovem. Už 14 dní jsem tedy doma uklízela, abych tu měla čisto. Úklid ale neznamenal jen vytření podlahy a umytí oken, brala jsem to opravdu z gruntu tím stylem, že jsem ze skříní vyházela všechny věci na zem, jak moje, tak i přítele, každý stál z jedný strany a on držel v ruce obrovský odpadkový pytel. Nesmělo doma zůstat nic, co jsme zapoměli že máme, co nenosíme, co nepoužíváme... vlastně bude jednodušší napsat, že jsme si nechali pouze oblíbené oblečení, hrst léků a kapesníčků a náplastí v lékárničce a většinu ložního prádla a knížky (a samozřejmě většinu mojí kosmetiky). Zkrátka cokoliv jsme za poslední měsíc nepoužili alespoň jednou, to šlo do pytle. Vyhodili jsme asi 13 velkých odpadkových pytlů, těch obrovských a pevných a několik menších.

Lezla jsem tady s hadrem v ruce a dezinfekcí a jak šílená čistila podlahu, gauč, postele a každé smítko prachu.

A better life

Zní to bláznivě, ale při tom všem co se na nás valí, mi i obyčejný hledání ponožek ráno přijde hrozně stresující a časubírající záležitost. I nevybalenej toaletní papír strašně zdržuje. Navíc, až přijde čas a budeme muset sbalit svý životy do krabic, už tak to bude dost složitý a stejně určitě ještě něco dáme pryč, i když toho už nebude tolik.

To, že jsem v čistým prostředí mi odjakživa umožňovalo myslet s čistou hlavou, líp si všechno zorganizovat a hlavně se u toho tolik nevztekat, což mi pak taky ubíralo pěknou dávku času. A když si necháte jen to co máte opravdu rádi a zbytek vyhodíte, funguje to dvojnásob. Takže včera, než jsme odpálili šampus, jsem sice byla pořád trochu nervózní z toho všeho, ale zároveň jsem věděla, že to zvládnu. Jenom že to bude trochu záhul.
Taky jsem si naordinovala zdravější způsob života, hodně smoothies, žádný energiťáky, méně cigaret a sladkostí a rychláče a více kuřecí šunky a špenátu. A taky jsem si konečně založila účet a začnu s těma binárníma opcema.

Takže tak nějak totální očista těla, duše, i domova a můžu říct, s tímhle jako by ze mě spadly alespoň tři velký kameny.

Hodně štěstí do budoucna všem.
Vaše Bonneris
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama