Červenec 2018

Jak je těžké napsat knihu

23. července 2018 v 20:49 | Bonneris
Víc jak rok zpáky jsem začala pracovat na knize, ve které jsem se hodlala vypsat z aktuálního dění. Psaní mi vždycky tak nějak pomáhalo utřídit si myšlenky v hlavě.
A tak jsem sedla a psala, a na tom mém malém, růžovém noťasu, který jsem měla většinu času položený na stole, kde se mimo jiné povalovaly sošky s jednorožci a jiné růžové věci (ačkoliv opravdu nejsem blonďatá barbie 90-60-90 s čivavou v podpaždí) šlo to tak nějak samo. Pak se stala taková nehoda: můj malý, růžový noťásek se rozbil. V tu chvíli jsem neměla moc peněz a nešlo to jinak, musela jsem si pořídit noťas za pět tisíc od značky, která je u mě od té doby sprosté slovo.

Během chvíle jsem zjistila, že na něm nejde pomalu přehrávat žádné video, aniž by se noťas seknul, tzn. ende s posloucháním písniček na youtube během psaní. Tak jsem si šla písničky pustit na mobilu, ale ejhle - nějak tam nefunguje adblock, takže když se vám vždy po 40 vteřinách přehraje reklama, prostě ztratíte nit a posléze i chuť.
Ale zapojila jsem rádio, naladila FM plus a říkala si, jak jsem vyzrála. Nojo, ale po chvíli mě začala zlobit klávesnice - když píšu, nějaký písmenka se prostě nenapíšou: nejhorší je t, o, j a mezerník. Což jsou docela častý znaky, který člověk na tý klávesnici používá tak nějak nejvíc...


Problém

22. července 2018 v 23:21 | Bonneris
V životě jsou chvíle, kdy dojdete k závěru, že něco musíte udělat: někdy si musíte koupit nové boty podruhé za měsíc, protože zjistíte, že se hodí víc k té oblíbené kabelce, někdy musíte vypustit páru s kamarády u piva. Jenže většinou slovo "musím" znamená nějakou nemilou povinnost, něco, co už dlouho odkládáte.

Jelikož před několika měsíci vypluly na povrch pravdy, o kterých jsme mohly pouze tušit že jimi jsou, začaly se věci hýbat. Jako když v domě zboříte základní zeď - všechno se klinká ve větru a pokud něco brzy neuděláte, dům spadne.

Já i moje kamarádka jsme roky přehlížely to, že ačkoliv s někým žijeme a hluboce ty lidi milujeme, pořád ještě jsme byly zamilované do někoho jiného. Obě dvě jsme ten problém vyřešily. Na chvíli. Prostě jsme to ignorovaly. Je jasné, že to jednoho dne muselo vybuchnout.
Všechno to začalo tím, že jsme my všichni - já, kamarádka, a ti dva věřili naší další společné kamarádce, a ani chvíli jsme si nepomysleli, že by nás všechny zradila a udělala nám ze života peklo. Během několika týdnů nás natolik oklamala a natolik lhala, že svým způsobem téměř zničila životy šesti lidem. Šesti lidem, kteří si navzájem věřiili a milovali se. Těch šest lidí se navzájem roztříštilo, a jeden z nás zůstal stát sám na druhé straně hřiště s černým Petrem v ruce a vůbec netušil, jak se to mohlo stát. Tím, že ta dotyčná vypustila z pusy lež tak neuvěřitelně odpornou, že se ani jeden z nás neopovažoval vůbec pomyslet na to, že by byla tak zlá a dokázala si něco takového vymyslet. A tak on, ten, kterej mi šeptal do ucha: "Přej si mě" když padala hvězda, ten kterej mě vynesl na vrchol Jurrasic coast při západu slunce, ten kterej mi řekl že mě miloval od chvíle, kdy jsme se poprvé uviděli, tak ten zůstal úplně sám. Po tom co ona řekla, že on udělal, jsem doslova padla na kolena a nemohla vstát dalších několik dnů. Dva moji nejlepší kamarádi, kerý evidentně patřili k sobě, mi stáli po boku a tak mě podporovali, že jeho úplně odsunuli. Protože mi přece tak ublížil. Jenže on nic netušil a nic mi neprovedl. A ona kamarádka následně rozdělila i ty dva, co k sobě patří. A stála tam, milující a chápavá, vždy po ruce pro každého z nás, světice, s medem kapajícím od pusy a nikdo z nás netušil, že to je ona, která nás všechny zničila a která všem lhala. A jak tak šel čas a my všichni bojovali ze všech sil proti tomu co cítíme, všechno se dalo do pohybu a jsme tam, kde jsme byli - akorát je to teď po těch letech všechno mnohem těžší tím, kolik času uplynulo. Najednou jsme všichni někde jinde, nikdo neví kam má jít a jediné, co víme je, že to pořád ještě není pryč a že ignorovat problém opravdu na věci nic nezmění.
A tak, když se mojí kámošce nepovedlo mě přemluvit, abych začala problém řešit já, váha váhavá, vstala a udělala první krok sama. Vstala, došla za ním a domluvila nám sraz, abychom si mohli všechno vyříkat v čase, kdy můj přítel bude týden pracovně v Indii. Druhý týden v srpnu už mám asi dva měsíce dopředu nahlášenou dovolenou a celou dobu jsem cítila, že se něco stane. A je to tady: to, co jsem odkládala tolik let se mi blíží a bude to tu za dva týdny. A já si tak říkám, co mám vlastně dělat, protože ať přemýšlím jak přemýšlím, zase tu bude někdo, kdo zůstane stát se slzama v očích a je úplně jedno, jestli to bude on, můj přítel, nebo já. Jedno nebo druhý nebo třetí, někdo bude nešťastnej.

A ano, vím že nemůžu všechnu vinu házet na bývalou kamarádku a tvrdit že jsem strašná chudinka protože všechno zničila, protože jsem to měla být především já kdo zvedne zadek a alespoň ho vyslechne, jenomže mě to zasáhlo a stáhla jsem se. Jeho zasáhlo že já se stáhla a nic neříkal a když nad tím přemýšlím teď zpětně, bylo to spíš proto, že věděl, že chlapa mám.

Je to tak strašně zamotaný. A strašně mě to unavuje, to řešit. Takže ano, můžu se rozhodnout i tak, že to prostě řešit nebudu, a nechám věci plynout, ale někdy to prostě někam nevede. Zase se dostáváme k tomu, že život a problémy jsou a řeší se jako rovnice, ale tohle už je jinej level a já na matiku vlastně nikdy moc nebyla. Dala jsem si na ruku vytetovat "stop thinking, do it!" abych to měla pořád na očích, ale místo aby mě to nakoplo, jen mi to připomíná, že někdy se ve svých problémech prostě moc plácám. Takže když to nechám zase vyhnít a odložím řešení, kam se dostanu?

Jde vám vkládat články?

22. července 2018 v 23:14 | Bonneris
Z nějakého důvodu mi nejde zveřejnit článek co jsem napsala a píše mi to tady chybu: nelze vložit prázdný článek.
Pár písmenek jde, ale článek je delší. Má někdo podobný problém?


Špatný rok

11. července 2018 v 20:44 | Bonneris


Ti co mě znají, nebo alespoň čas od času nakouknou, jestli se tu neokotil nějaký ten článek asi vědí, že jsem nevyléčitelná optimistka a snažím se šířit dobrou náladu. Tenhle rok se mi ale nejspíš ten nahoře rozhodl házet pod nohy všechny klacky, co jich v lese našel. Protože naprosto všechno, co jsem si tenhle rok plánovala, vysnila, dělala, naprosto všechno dopadlo nejhůř jak to dopadnout mohlo, plus se podělaly ještě nějaký další věci navíc.
Počínaje ztrátou iluzí o stěhování se do ráje, následně o stěhování se do Prahy, pak do jakýhokoliv jinýho bytu dopadlo katastrofou a zůstali jsme na tom stejném místě, kde jsme už roky, přes měsíce strachu o přítelovo zdraví kvůli strašákovi jménem rakovina, zdravotní kolaps mojí starší sesry přes zjištění že co se týče jednoho neuzavřeného románku z minulých let, že to já jsem ta hyena, která dala zpátečku bez vysvětlení (ano, zjistila jsem o sobě že jsem toho opravdu schopná a trvalo mi to dva roky, než jsem zjistila že jsem udělala blbost, vážení), po další chirurgickej zákrok na noze, kterej mě upoutal k posteli. Jako kdybych tenhle rok všechno, na co sáhnu, nějak zmrvila. V práci se mi daří spíš nárazově, i když mě šéf nemůže vynachválit, mě samotné ten výkon prostě nestačí.

Výsledek obrázku pro život je těžký