Problém

22. července 2018 v 23:21 | Bonneris
V životě jsou chvíle, kdy dojdete k závěru, že něco musíte udělat: někdy si musíte koupit nové boty podruhé za měsíc, protože zjistíte, že se hodí víc k té oblíbené kabelce, někdy musíte vypustit páru s kamarády u piva. Jenže většinou slovo "musím" znamená nějakou nemilou povinnost, něco, co už dlouho odkládáte.

Jelikož před několika měsíci vypluly na povrch pravdy, o kterých jsme mohly pouze tušit že jimi jsou, začaly se věci hýbat. Jako když v domě zboříte základní zeď - všechno se klinká ve větru a pokud něco brzy neuděláte, dům spadne.

Já i moje kamarádka jsme roky přehlížely to, že ačkoliv s někým žijeme a hluboce ty lidi milujeme, pořád ještě jsme byly zamilované do někoho jiného. Obě dvě jsme ten problém vyřešily. Na chvíli. Prostě jsme to ignorovaly. Je jasné, že to jednoho dne muselo vybuchnout.
Všechno to začalo tím, že jsme my všichni - já, kamarádka, a ti dva věřili naší další společné kamarádce, a ani chvíli jsme si nepomysleli, že by nás všechny zradila a udělala nám ze života peklo. Během několika týdnů nás natolik oklamala a natolik lhala, že svým způsobem téměř zničila životy šesti lidem. Šesti lidem, kteří si navzájem věřiili a milovali se. Těch šest lidí se navzájem roztříštilo, a jeden z nás zůstal stát sám na druhé straně hřiště s černým Petrem v ruce a vůbec netušil, jak se to mohlo stát. Tím, že ta dotyčná vypustila z pusy lež tak neuvěřitelně odpornou, že se ani jeden z nás neopovažoval vůbec pomyslet na to, že by byla tak zlá a dokázala si něco takového vymyslet. A tak on, ten, kterej mi šeptal do ucha: "Přej si mě" když padala hvězda, ten kterej mě vynesl na vrchol Jurrasic coast při západu slunce, ten kterej mi řekl že mě miloval od chvíle, kdy jsme se poprvé uviděli, tak ten zůstal úplně sám. Po tom co ona řekla, že on udělal, jsem doslova padla na kolena a nemohla vstát dalších několik dnů. Dva moji nejlepší kamarádi, kerý evidentně patřili k sobě, mi stáli po boku a tak mě podporovali, že jeho úplně odsunuli. Protože mi přece tak ublížil. Jenže on nic netušil a nic mi neprovedl. A ona kamarádka následně rozdělila i ty dva, co k sobě patří. A stála tam, milující a chápavá, vždy po ruce pro každého z nás, světice, s medem kapajícím od pusy a nikdo z nás netušil, že to je ona, která nás všechny zničila a která všem lhala. A jak tak šel čas a my všichni bojovali ze všech sil proti tomu co cítíme, všechno se dalo do pohybu a jsme tam, kde jsme byli - akorát je to teď po těch letech všechno mnohem těžší tím, kolik času uplynulo. Najednou jsme všichni někde jinde, nikdo neví kam má jít a jediné, co víme je, že to pořád ještě není pryč a že ignorovat problém opravdu na věci nic nezmění.
A tak, když se mojí kámošce nepovedlo mě přemluvit, abych začala problém řešit já, váha váhavá, vstala a udělala první krok sama. Vstala, došla za ním a domluvila nám sraz, abychom si mohli všechno vyříkat v čase, kdy můj přítel bude týden pracovně v Indii. Druhý týden v srpnu už mám asi dva měsíce dopředu nahlášenou dovolenou a celou dobu jsem cítila, že se něco stane. A je to tady: to, co jsem odkládala tolik let se mi blíží a bude to tu za dva týdny. A já si tak říkám, co mám vlastně dělat, protože ať přemýšlím jak přemýšlím, zase tu bude někdo, kdo zůstane stát se slzama v očích a je úplně jedno, jestli to bude on, můj přítel, nebo já. Jedno nebo druhý nebo třetí, někdo bude nešťastnej.

A ano, vím že nemůžu všechnu vinu házet na bývalou kamarádku a tvrdit že jsem strašná chudinka protože všechno zničila, protože jsem to měla být především já kdo zvedne zadek a alespoň ho vyslechne, jenomže mě to zasáhlo a stáhla jsem se. Jeho zasáhlo že já se stáhla a nic neříkal a když nad tím přemýšlím teď zpětně, bylo to spíš proto, že věděl, že chlapa mám.

Je to tak strašně zamotaný. A strašně mě to unavuje, to řešit. Takže ano, můžu se rozhodnout i tak, že to prostě řešit nebudu, a nechám věci plynout, ale někdy to prostě někam nevede. Zase se dostáváme k tomu, že život a problémy jsou a řeší se jako rovnice, ale tohle už je jinej level a já na matiku vlastně nikdy moc nebyla. Dala jsem si na ruku vytetovat "stop thinking, do it!" abych to měla pořád na očích, ale místo aby mě to nakoplo, jen mi to připomíná, že někdy se ve svých problémech prostě moc plácám. Takže když to nechám zase vyhnít a odložím řešení, kam se dostanu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 23. července 2018 v 17:31 | Reagovat

Je mi to strašne ľúto, že existujú takíto ľudia, ktorí nedoprajú druhým. Že si musia vymyslieť klamstvá, nehádž vinu len na seba, že si jej veriť nemala a mala si si ho vypočuť, pretože aj keby si si ho vypočula, nevedela by si aj tak komu máš vlastne veriť, a čo je vlastne pravda. Strašne ťažká situácia. Škoda len, že to trvalo tak dlho, až roky. Teraz je to už len na tebe, ako sa rozhodneš, či sa chceš vrátiť znova späť do minulosti, alebo zostať tam kde už si ty. Či je ti prednejší terajší priateľ, alebo niečo čo bolo, a možno už nebude, alebo naopak bude a možno ešte krajšie. Všetko je vo hviezdach, a v tvojich rukách. Držím ti palce, nech sa rozhodneš správne. A niekedy problémy netreba riešiť, ale nechať ich plynúť a čas to za nás vyrieši. Aj keď ja som taká, že chcem všetko a hneď vyriešiť, lebo ani nezaspím.

2 bonneris bonneris | 23. července 2018 v 20:15 | Reagovat

[1]: Právě to mám podobně, všechno chci hned. Tohle je vlasně jediná situace, kdy jsem čekala, dokonce takhle dlouho a takto to dopadlo. No teď už mi nezbývá opravdu nic než čekat, až se sejdeme a vyříkáme si to z očí do očí.

3 ShaylaWsgfw ShaylaWsgfw | E-mail | 11. října 2018 v 19:02 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama