Úsměv nic nestojí

31. října 2018 v 14:09 | Bonneris
Úsměv je ta nejpřirozenější věcna světě. Říká se, že úsměv vás nic nestojí.

Jsou ale chvíle, kdy nás obyčejný úsměv stojí snad všechny naše síly. To jsou ty chvíle, kdy usmát se je ta úplně poslední věc na programu dne. Jsou to ty chvíle, kdy jste zamyšlení a mračíte se - a dokonce si to i uvědomujete - a přesto je strašně těžké stočit koutky směrem vzhůru. A nejhorší to bývá ve chvílích, kdy si uvědomíte, že je vám to vlastně fuk.

Život je hrozně zvláštní. Někdy nás nutí dělat věci, o kterých jsme byli přesvědčeni, že je nikdy dělat nebudeme: lhát, podvádět, být nevěrný, utíkat, bojovat.... Někdy jsou to věci, za které se stydíme. A někdy prostě víme, že ačkoliv to ve všech směrech nebylo správné, udělat jsme to museli. To ale neznamená, že by nás to zbavovalo viny nebo bolesti.

A tak, po všech těch těžkých věcech, co se tento rok staly, jsem se přistihla, jak na svůj narozeninový měsíc sedím doma na gauči, simuluju že je mi špatně abych nemusela jít do práce a mračím se do televize. Mám hlad, ale nejsem schopná ani si objednat čínu, natoč něco uvařit. Štve mě tu nepořádek, ale nemám sílu vstát a uklidit ho. Mám spoustu oblečení, ale nic na sebe, protože všechny věci jsou už dva týdny v kufrech v ložnici, ještě stále nevybalené po dovolené. Mám chuť si dát podzimní procházku ve spadaném listí, ale vlastně tu široko daleko v tom městě ani žádný listí není.

pumpkin image

Všechno je prostě tak nějak strašně těžký a špatně, a můžu si za to vlastně sama. Jediný co s tím můžu udělat je naučit se se svou volbou žít, a zatím se mi to zatraceně nedaří.

Takže si važme každého úsměvu, který vychází přímo od srdce, protože ty jsou nejcenější a ve chvílích, kdy je vám v životě nejhůř, je dokonce takový úsměv přímo k nezaplacení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 morecitu morecitu | 3. listopadu 2018 v 18:58 | Reagovat

tohle je tak krásně napsané♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama